יום חמישי, 23 במרץ 2017

לראשונה האדמו"ר מויז'ניץ ישבות בביתר לרגל חגיגת חנוכת הבניין המרכזי של המוסדות בעיר

אוהל הענק המכיל כאלפיים מקומות הוקם לקליטת הבאים והקמת ארון הקודש המפואר  • הערב (חמישי כ"ה אדר) יערך מעמד "ואנוהו" חנוכת הבית וקביעת מזוזה בהשתתפות רבני העיר בראשות מרן אדמו"ר מויזניץ  שליט"א יחד עם אלפי חסידי ויזניץ ותושבי ביתר • בשבת תערך שבת התאחדות מיוחדת "שבת החודש מיטן רבין" • כל הפרטים.
התרגשות רבה בקרב תושבי עיר התורה והחסידות שבהרי יהודה – ביתר ת"ו ובקרב אלפי חסידי ויזניץ מכל רחבי הארץ לקראת השבת ההיסטורית, עם בואו של מרן אדמו"ר מויזניץ שליט"א להאציל מהודו זיוו והדרו על העיר ולשבות בעיר בשבת החודש, לכבוד מעמד חנוכת הבית עם השלמת בנין בית המדרש הגדול והמפואר של מוסדותינו בביתר.
המעמד יתקיים הערב בראשות מרן האדמו"ר מויזניץ שליט"א, מהוועדה המכינה נמסר כי הוקם אוהל רחב ידיים לקליטת הציבור הענק, ציבור החסידים נרגש במיוחד מהשבת המיוחדת וההיסטורית, ההכנות כעת בעיצומן לקראת בואו של האדמו"ר מויזניץ לשבות בביתר עילית.
האדמו"ר ישהה בעיר מיום חמישי עד יום שני ויערוך סיורים וביקורים בכל מוסדות ויז'ניץ בעיר ויבקר את רבני העיר.
קהילת ויז'ניץ ביתר נוסדה בברכתו ובעידודו של כ"ק מרן האדמו"ר בעל ה'ישועות משה' מויז'ניץ זצוק"ל את אבן הפינה עוד ירה רבינו הקדוש בעל הישועות משה זצוק"ל אשר חיבב במיוחד את קהילת ויזניץ בביתר באופן מיוחד ועודד ללא הרף את המנכ"ל הרב דוד זיידה להמשיך ולפתח את המוסדות לתפארת בית ויזניץ. בתוך הבנין המפואר הוקם ר' דב'ס שטיבל על שמו ולזכרו של ראש הקהל הבלתי נשכח הרה"ח רבי דוב זיידה זצ"ל אשר היה ממיסדי העיר ביתר והקים את קהילת ויזניץ בביתר.
מדובר באירוע היסטורי, שכן מאז חנוכת הבית של בנין בית המדרש ויזניץ באשדוד לפני כעשרים שנה ע"י כ"ק מרן אדמו"ר בעל הישועות משה זצוק"ל לא נחנך בנין קבע מפואר לבית המדרש של ויזניץ בארה"ק.
יצוין, קהילת ויזניץ בביתר הינה קהילה גדולה ומכובדת ביותר בעיר, ולה שלשה בתי מדרשות פעילים ברחבי העיר, תלמוד תורה שם מתחנכים מאות ילדים, כולל אברכים להוראה, ארגוני חסד ותורה ועוד צפויים לפתוח בהמשך ישיבה ובתי חינוך לבנות. רב הקהילה הגאון רבי שלמה הלוי איצקוביץ שליט"א  אשר מונה ע"י כ"ק מרן אדמו"ר מויזניץ זצוק"ל, מנהיג את הקהילה ביד רמה, עומד בראשות הכולל להוראה ומכהן כרבה של גבעה ב' וחבר בית הדין בעיר.
באירוע חנוכת הבית תשיר מקבלת ויז'ניץ עם הסולן יענקי דסקל בניצוחה של התזמורת של מאיר אדלר.
בשבת התפילות יערכו בבית המדרש החדש "בית שלום" והטישים יערכו באוהל הענק שאוכן.
מצ"ב גלריה  של אוהל הענק ובית המדרש החדש שהוקם ברוב פאר


סדרי המעמד
ביום חמישי כ"ה אדר תשע"ז
18:00  קבלת פני מרן אדמו"ר מויזניץ שליט"א בשירה וזמרה בליוו לפדים ברחובה של עיר ע"י מאות תלמידי ת"ת ויזניץ ביתר.
18:15  דרשת פתיחה למעמד קביעת המזוזה.
18:30  קביעת המזוזה בשער הראשי ע"י מרן האדמו"ר שליט"א.
18:45  מעבר ספרי התורה לביהמ"ד החדש ע"י זקני וחשובי המתפללים בליוי תזמורת וריקודים ברחבה שלפני ביהמ"ד המפואר.
19:15   כניסה המשך קביעת מזוזות בתוך הבנין ע"י הרבנים שליט"א והנדבן היקר. 
19:30 תפילת ערבית ברוב עם בביהמ"ד החדש. 
19:50 לחיים בביהמ"ד ע"י מרן שליט"א .
20:15   סעודת המצוה לכבוד חנוכת הבית באוהל הגדול  בלוי תזמורתו של הרב מאיר אדלר ומקהלת ויזניץ עם הבעל מנגן יענקי דסקל

21:15  הופעת מרן אדמו"ר שליט"א למעמד חנוכת הבית "ואנוהו".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה