יום רביעי, 4 ביולי 2018

מכה לראש עיריית ביתר: בית המשפט לא יאפשר לחדור למחשבם האישי של חברי האופוזיציהשופט בית משפט השלום מרדכי בורשטיין קיבל הערב החלטה ולפיה לא יתיר למומחה לחדור למחשבו האישי של יו"ר האופוזיציה בביתר הרב מנחם זיידה, ולא של שאר חברי האופוזציה שראש העיר ביקש לחדור למחשבים שלהם.

הבקשה הוגשה במסגרת הליך של תביעת דיבה של ראש העיר מאיר רובינשטיין נגד יו"ר האופוזיציה וחברים נוספים, כאשר רובינשטיין תובע סך של מליון ש"ח בטענה כי הנתבעים פרסמו עליו דברי ביקורת ובין היתר טענו כי הוא מושחת, דיקטטור וכיוצא בזאת.
ראש העיר טוען כי בידיו ראיות שחברי האופוזיציה פרסמו את הדברים, אך מאחר והראיות הושגו בצורה בלתי חוקית תוך פריצה למחשבי חלק מהנתבעים הוא ביקש מבית המשפט למנות מומחה שיחדור למחשבים. הערב כאמור השופט דחה את הבקשה וקבע כי מדובר בבקשה חריגה ביותר, ואין תפקידו של מומחה מטעם בית המשפט לאפשר השגת ראיות לטובת התובע.

המשמעות היא שראש העיר נותר עם ראיות לא חוקיות, שאם יגיש אותן הוא צפוי להיתבע במיליוני שקלים בגין הפרת הפרטיות.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את חברי האופוזיציה אומר הערב כי "אני מרוצה מהחלטת בית המשפט אך יחד עם זאת סבור כי בית המשפט צריך לדחות את התביעה על הסף. אמנם הלקוחות שלי מאוד היו מעוניינים שאחקור את רובנישטיין על דוכן העדים דווקא בימי בחירות, אלא שלטעמי תביעתו של ראש העיר הוגשה ללא כל ראיות ולכן יש לדחות אותה על הסף וגם לגופם של דברים מותר להביע ביקורת על ראש עיר".

את רובינשטיין מייצג עורך הדין ארז צצ'קס.

ראש האופוזיציה של ביתר הרב מנחם זיידה: "אני מיצר על כך שראש העיר במקום להתמודד עם דברי ביקורת שהטיחו בו רבים מתושבי העיר ולאו דווקא אנשי האופוזיציה החליט להגיש תביעה בבית משפט אזרחי בערכאות וזאת מתוך מטרה להטיל פחד ומורא, תוך שהוא מגיש תביעת סרק מגלומנית של מיליון ₪".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה